جستجو

رنگ کردن مو بعد از عمل بینی، بایدها و نبایدهای مراقبت بعد از عمل

لیدا محمودی

عمل جراحی بینی نیز مانند هر جراحی دیگر نیاز به مراقبت های بعد از عمل دارد. از این رو برای رنگ کردن مو بعد از عمل بینی بهتر است کمی دست نگه دارید.

رنگ کردن مو بعد از عمل بینی

عمل بینی تغییر چشمگیری در صورت و ظاهر شما ایجاد می‌کند. اگر این تغییر با رنگ مویی جدید همراه باشد، نتیجه آن تصویری کاملا متفاوت از شما خواهد بود. اما آیا امکان رنگ کردن مو بعد از عمل بینی وجود دارد؟ از چه زمانی پس از عمل می‌توان از مواد آرایشی استفاده کرد؟ دکتر هومن فرهنگ، متخصص جراحی پلاستیک بینی به پرسش‌های شما در این زمینه پاسخ داده است.

سوالات رایج در زمینه مراقبت‌های پس از عمل بینی


۱. آیا رنگ کردن مو بعد از عمل بینی مجاز است؟

پس از برداشتن بانداژ‌ها، می‌توانید مو‌های تان را رنگ کنید. البته توصیه می‌شود پس از گذشت حداقل ۴ هفته از عمل در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرید. توصیه ما این است که هر گونه تغییری در ظاهر مو مانند کوتاهی، فر کردن یا رنگ کردن مو را قبل از عمل انجام دهید تا زمان بعد از عمل را استراحت و بهبودی اختصاص دهید.

۲. آیا آرایش کردن صورت پس از عمل بینی مجاز است؟

پس از برداشتن بانداژ‌ها، می‌توانید از مواد آرایشی روی پوست استفاده کنید.

۳. ورم بینی بعد از عمل چه زمانی کاهش می‌یابد؟

پس از عمل، بینی برای چندین ماه متورم خواهد ماند. در حقیقت، انتظار می‌رود که تورم بینی طی یک سال کاملا برطرف شود. همچنین، توجه داشته باشید که ورم نامتقارن در چند ماه اول طبیعی است.

۴. آیا تورم و تغییر رنگ پلک‌ها و لب بعد از عمل بینی طبیعی است؟

نگران تورم و تغییر رنگ پلک‌ها و لب بالا نباشید. این تورم معمولا به دلیل برداشتن پانسمان ایجاد می‌شود و طی ۲-۳ هفته برطرف خواهد شد.

۵. آیا نیاز به استفاده از پماد یا لوسیون بر روی بینی هست؟

معمولا توصیه می‌شود پس از برداشتن بخیه‌ها، به مدت دو ماه پس از جراحی، هر شب از لوسیون‌های ضد زخم استفاده کنید.

۶. آیا قرار گرفتن در معرض گرما و نور خورشید بعد از عمل بینی توصیه می‌شود؟

خیر. بایستی به مدت ۶ هفته در معرض نور شدید خورشید قرار نگیرید. زیرا گرما ممکن است باعث تورم بینی شود.

۷. آیا امکان شنا و غواصی پس از عمل بینی وجود دارد؟

پس از گذشت ۶ هفته از عمل، می‌توانید شنا کنید. با این حال، از غواصی و قرار دادن عینک محافظ و گیره روی بینی خودداری کنید.

رنگ کردن مو بعد از عمل بینی

۸. آیا امکان ورزش کردن پس از عمل بینی وجود دارد؟

بهتر است ورزش‌های سخت مانند فوتبال، والیبال، بدن سازی، ایروبیک و … را حداقل ۴ ماه پس از جراحی شروع کنید. در ماه اول، در طول هر تمرین از یک پچ بینی استفاده کنید.

۹. آیا امکان آفتاب گرفتن و برنزه کردن پوست پس از جراحی بینی وجود دارد؟

در سال اول بعد از جراحی از آفتاب گرفتن خودداری کنید. پس از گذشت ۶ ماه می‌توانید سایر نقاط بدن را برنزه کنید به شرطی که صورت تان پوشیده باشد.

۱۰. آیا رانندگی بعد از جراحی بینی مجاز است؟

رانندگی از هفته دوم برداشتن آتل بینی مجاز است.

۱۱. آیا پس از جراحی بینی امکان استفاده از عینک طبی و آفتابی وجود دارد؟

پس از جراحی به مدت ۴ هفته از عینک استفاده نکنید. بعد از روز دوم جراحی می‌توانید از لنز‌های تماسی استفاده کنید. پس از یک ماه می‌توانید عینک‌های معمولی با فریم‌های روشن را به مدت کوتاه استفاده کنید. بعد از سه ماه می‌توانید عینک آفتابی با فریم‌های روشن بزنید.

۱۲. آیا می‌توان پس از جراحی بینی به دندانپزشکی مراجعه کرد؟

در موارد اضطراری دندانپزشکی، می‌توانید به دندانپزشک مراجعه کنید. در غیر این صورت از مراجعه غیر ضروری به دندانپزشک در دو ماه اول پس از جراحی خودداری کنید.

سخن آخر

جراحی بینی نیز مانند هر عمل دیگر نیازمند مراقبت‌های پس از عمل است. برای دستیابی به بهترین نتیجه بایستی هفته‌های پس از عمل را به استراحت بگذارنید. از این رو توصیه می‌کنیم رنگ کردن مو بعد از عمل بینی را فراموش کرده و قبل از عمل مو‌های تان را رنگ کنید. اگر هنوز رنگ موی مورد نظرتان انتخاب نکرده اید، توصیه می‌کنیم مطلب ” هایلایت مو مشکی به روش سلبریتی ها” را از دست ندهید!

شما در این باره چه نظری دارید؟ تجربه‌ای از دوستان یا اطرافیان خود در این زمینه شنیده‌اید؟ به نظر شما پاسخ‌های ارائه شده در این مقاله قانع کننده بود؟ شما می‌توانید تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبین بایوهیری در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

برگرفته از: dr-farhang

سوالات متداول

1-چه مدت بعد از عمل بینی می‌توان موها را رنگ کرد؟

حدود 6 هفته بعد از عمل بینی می‌توانید موهایتان را رنگ کنید. البته ترجیحاً‌ از رنگ‌های بدون آمونیاک و گیاهی استفاده کنید که باعث ایجاد حساسیت نشود.

2-کدام رنگ موها برای بعد از عمل کردن بینی مناسبند؟

رنگ موهای بدون آمونیاک مثل:
آلفاپرف
cdc
لورال
اچ‌اس لاین

دیدگاه‌ها ۰

*
*