جستجو

رنگ موی بژ را با این فرمول‌های ساده بسازید

هما نعمانی

رنگ موی بژ یکی از پرطرفدارترین انواع رنگ‌ موهای بلوند در میان خانم‌هاست.این رنگ ترکیبی از رنگ‌های قهوه‌ای و سفید است.فرمول‌های زیادی برای ساختن این رنگ وجود دارد.

رنگ موی بلوند بژ

رنگ موی بژ یکی از آن رنگ موهای طبیعی و جذاب است که تقریباً برای همه افراد با هر رنگ پوستی مناسب است. اگر شما هم مثل من به دنبال یک تغییر جذاب اما طبیعی می‌گردید، رنگ بژ انتخاب فوق‌العاده‌ای است. اما یک فرمول مناسب برای بژ کردن موها کدام است؟ آیا برای بدست آوردن رنگ بژ حتماً باید دکلره کرد؟ چند نوع رنگ بژ وجود دارد؟ برای دانستن جواب این سوالات تا پایان گزارش با من همراه باشید.

رنگ‌های اصلی رنگ موی بژ کدامند؟

رنگ موی بژ از ترکیب رنگ‌های سفید، زرد و کمی‌نارنجی بدست می‌آید. یک روش دیگر برای ساختن این رنگ ترکیب رنگ‌های سفید و قهوه‌ای به نسبت مساوی است. برای ساختن رنگ موی بژ می‌توان از چند روش مختلف استفاده کرد. به عنوان مثال:

ترکیب رنگ موی 10.31+ رنگ موی ماهگونی به نسبت 9 به 1

ترکیب رنگ موی 7 شکلاتی+ روشن‌کننده 000 به نسبت 1:1

ترکیب رنگ موی بژ طبیعی+ واریاسیون طلایی و قرمز

در ادامه با انواع تنالیته‌های رنگ موی بژ و نحوه ساختن آنها آشنا می‌شوید.

ترکیب رنگی بژ

رنگ موی بژ با دکلره یا بدون دکلره؟

یکی از سوال‌های اساسی که در مورد این رنگ مو وجود دارد این است که آیا باید موها را دکلره کرد یا نه. جواب این سوال مثبت است. چرا که به طور طبیعی رنگ بژ، یک رنگ روشن به حساب می‌آید. بنابراین اگر شما موهای تیره و مشکی داشته باشید و قصد داشته باشید موهایتان را بژ کنید، تغییر دلخواه شما شکل نمیگیرد. یعنی بهتر است موها را حداقل تا پایه 6 یا 7 روشن کنید. برای بدست آوردن یک بژ خیلی روشن لازم است موها تا پایه 9 و 10 روشن شوند. همانطور که می‌دانید دکلره کردن یک کار کاملاً تخصصی است و نیاز به دانش و مهارت دارد. در نتیجه این کار را حتماً به یک فرد با تجربه بسپارید. در این گزارش در مورد دکلره کردن موها بیشتر می‌آموزید: دکلره و همه تجربه‌های تلخ و شیرین آن را بشناسید؛ آموزش‌ها و نکات کاربردی دکلره

دکلره کردن موها

رنگ موی بژ مرواریدی

مرواریدی یکی از سایه‌های مورد علاقه اکثر خانم‌هاست. ترکیب بژ و مرواریدی می‌تواند برای موهای بلوند روشن در پایه 10 ترکیبی بی‌نظیر باشد. می‌توانید این رنگ را با کمک این فرمول بدست آورید:

پایه دکلره: 9 یا 10

9.22 مرواریدی+ بژ خیلی روشن 10.87+ واریاسیون قرمز+ واریاسیون دودی

نسبت‌ها: مرواریدی نصف تیوب، بژ روشن نصف تیوب، واریاسیون قرمز 2 سانتی‌متر، واریاسیون دودی 5 سانتی‌متر

رنگ موی بژ مرواریدی
رنگ بژ مرواریدی

رنگ موی بژ صدفی

صدفی هم مثل مرواریدی یک ترکیب پرطرفدار است. اما تفاوت صدفی و مرواریدی در این است که مرواریدی دارای سایه‌های گرم مثل قرمز و صورتی است. صدفی اما از سایه‌های سرد مثل بنفش و آبی تشکیل شده است. برای ترکیب رنگ بژ صدفی می‌توانید از این فرمول استفاده کنید:

پایه دکلره: 10

فرمول:

10.28 صدفی+ بژ خیلی روشن 10.31+ واریاسیون آبی+واریاسیون قرمز+واریاسیون دودی

نسبت‌ها: صدفی نصف تیوب، بژ روشن نصف تیوب، واریاسیون آبی 4 سانتی‌متر، واریاسیون قرمز 1 سانتی‌متر، واریاسیون دودی 3 سانتی‌متر

ترکیب رنگ صدفی

رنگ موی بژ دودی

اگر طرفدار سایه‌های طلایی براق در موهایتان نیستید، یک روش عالی برای خنثی کردن رنگ زرد، اضافه کردن سایه‌های دودی است. بژ دودی برای پوست‌های روشن و گندمی ‌بسیار مناسب است. این ترکیب را می‌توانید با دستور زیر آماده کنید:

پایه دکلره: 8، 9، 10

فرمول:

بژ خیلی روشن 9.31+ بلوند دودی C8+ رنگ موی مشکی N1+ واریاسیون قرمز

نسبت‌ها: بژ روشن نصف تیوب، بلوند دودی نصف تیوب، رنگ مشکی N1 یک سانتی‌متر، واریاسیون قرمز 2 سانتی‌متر

رنگ مو بژ دودی
ترکیب رنگ بلوند دودی

رنگ موی بژ شامپاینی

در رنگ‌های بلوند شامپاینی سایه‌های طلایی و صدفی به کار رفته است. شامپاینی یکی از رنگ موهای بلوند است که درخشش و جلوه بسیار زیبایی دارد. رنگ موی شامپاینی برای پوست‌های روشن و سرد رنگ موی مناسبی است. این ترکیب را با کمک فرمول زیر بسازید:

پایه دکلره: 10 یا 11

فرمول:

رنگ بلوند شامپاینی+بلوند بژ روشن 10.31+روشن‌کننده 000+واریاسیون آبی+واریاسیون طلایی

نسبت‌ها: بلوند شامپاینی نصف تیوب، بژ روشن نصف تیوب، واریاسیون آبی 3 سانتی‌متر، واریاسیون طلایی 4 سانتی‌متر

رنگ موی بلوند شامپاینی
ترکیب رنگ بژ شامپاینی

رنگ موی بژ سرد

به طور کلی رنگ بژ از خانواده رنگ‌های گرم است. به این معنا سایه‌های قرمز و طلایی در آن بیشتر از هر رنگ دیگری غالب هستند. اما اگر سایه‌های طلایی و قرمز را دوست ندارید می‌توانید با کمک یک رنگ دودی یا زیتونی یک رنگ بژ سرد داشته باشید. به این نوع بژ، بژ استخوانی یا کاهی هم گفته می‌شود. برای تهیه آن می‌توانید از دستور زیر استفاده کنید:

پایه دکلره: 10 یا 11

فرمول:

روشن‌کننده 000+ بژ روشن 10.31+ 10 پلاتینه+ واریاسیون بنفش+ واریاسیون آبی

نسبت‌ها: روشن‌کننده 000 یک چهارم تیوب، رنگ 10.31 نصف تیوب، رنگ پلاتینه 10 یک چهارم تیوب+واریاسیون بنفش 2 سانتی‌متر+ واریاسیون آبی 2 سانتی‌متر

ترکیب رنگ بژ سرد
ترکیب رنگ موی بژ

رنگ موی بژ هفت یا متوسط

اگر به هر دلیلی دوست ندارید موهایتان تا پایه‌های بالا دکلره شوند اما در عین حال هم به رنگ بژ علاقه دارید،پیشنهاد میکنم رنگ بژ متوسط را امتحان کنید. برای این رنگ مو می‌توانید موها را تا پایه 6 یا 7 روشن کنید. سپس با فرمول زیر رنگساژ بژ تهیه کنید:

پایه دکلره: 6 یا 7

فرمول:

روشن‌کننده 000+ رنگ بژ متوسط 7BB+ رنگ موی مشکی N1+ صورتی کوارتز

نسبت‌ها: روشن‌کننده یک چهارم تیوب، رنگ بژ متوسط سه چهارم تیوب، رنگ موی مشکی 1 سانتی‌متر+صورتی کوارتز یک چهارم تیوب

بژ متوسظ
رنگ بژ هفت

ترکیب رنگ موی کرم بژ

در واقع رنگ‌های کرم و بژ از یک خانواده هستند و شباهت زیادی دارند. اما تفاوت‌های کوچکی هم وجود دارد. رنگ بژ کمی ‌گرم‌تر از رنگ بژ است. به این معنا که سایه‌های قرمز و طلایی در رنگ بژ بیشتر هستند. برای اینکه یک ترکیب کرم بژ داشته باشید بهتر است موها را تا پایه 7 یا 8 دکلره کنید. زردی موجود در پایه 8 به داشتن یک رنگ کرم بژ کمک می‌کند. سپس از این فرمول برای تهیه این رنگ استفاده کنید:

فرمول:

روشن‌کننده 000+ بژ روشن 8BB+ رنگ بلوند زیتونی 8.21+ واریاسیون آبی+واریاسیون بنفش

نسبت‌ها: روشن‌کننده یک چهارم تیوب+بژ روشن نصف تیوب+ بلوند زیتونی یک چهارم تیوب+ واریاسیون آبی 2 سانتی‌متر+واریاسیون بنفش 4 سانتی‌متر

رنگ موی کرمی
رنگ موی کرم کاهی
رنگ موی کرمی بژ

کلام آخر

حتماً به خاطر داشته باشید که روشن کردن موها یک فرآیند کاملاً تخصصی است. بنابراین برای دکلره کردن موهایتان حتماً از یک آرایشگر باتجربه و ماهر کمک بخواهید. کیفیت مواد مورد استفاده را هم دست کم نگیرید. از طرفی مراقبت‌های بعد از رنگ و دکلره کردن موها را جدی بگیرید. زیباترین موها، موهای سالم و بی‌آسیب هستند. توصیه میکنم این گزارش را بخوانید:تقویت موهای رنگ شده با روش های کاربردی و آسان

آیا تجربه استفاده از چنین رنگ‌هایی را داشته‌اید؟ نظر شما در مورد رنگ بژ برای مو چیست؟ آن را می‌پسندید؟ شما می‌توانید تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبین بایوهیری در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

1-رنگ موی بژ چه رنگی است؟

در ترکیب رنگ، رنگ موی بژ این عناصر وجود دارند: رنگ طلایی، دودی و اندکی رنگ قرمز یا صورتی. رنگ‌هایی که شماره‌های 31 یا 13 داشته باشند احتمالاً می‌توانند موهای شما را به رنگ بژ درآورند. اما نکات مهمی وجود دارد که باید رعایت کنید.

2-برای رنگ موی بژ موها باید در چه پایه‌ای باشند؟

برای اینکه یک رنگ بژ زیبا و جذاب داشته باشید بهترین کار این است که موهایتان را تا پایه شماره 9 یا 10 روشن کنید. این کار را بهتر است با کمک مواد مرغوب دکلره و با کمک یک فرد ماهر انجام دهید.

3-رنگ موی بژ به چه رنگ پوستی می‌آید؟

از آنجا که این رنگ، یک رنگ از خانواده گرم است، با همه انواع پوست سازگاری دارد. چه پوستتان سفید و گندمی باشد، چه زیتونی و سبزه، رنگ موی بژ کاملاً با رنگ پوست شما هماهنگ است.

4-آیا رنگ موی بژ زردی دارد؟

این رنگ زردی ندارد اما دارای سایه‌های طلایی است. هرچند که بعد از شسشتوی موها رنگساژ پاک شده و زمینه دکلره شما نمایان می‌شود اما با رنگساژ مجدد، زردی موها کاملاً خنثی می‌شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*