جستجو

چرا رنگ موی پرکلاغی همیشه و برای همه انتخاب خوبی نیست؟

هما نعمانی

رنگ موی پرکلاغی یکی از پرطرفدارترین رنگ موهاست.اما همیشه بهترین انتخاب برای همه نیست.هماهنگی با رنگ پوست و سن شما از مهم‌ترین نکات مشکی کردن موهاست.

رنگ موی مشکی پرکلاغی

رنگ موی پرکلاغی برای خیلی‌ها انتخاب اول و برای خیلی دیگر آخرین ایستگاه رنگ مو است. این رنگ موی جذاب که می‌تواند چهره شما را بسیار جوان‌تر و شاداب‌تر نشان دهد، دردسرهای خاص خودش را هم دارد. در این گزارش با انواع رنگ موهای پرکلاغی، مزایا و معایب پرکلاغی کردن موها و چالش‌های آن آشنا می‌شوید. پس تا پایان با من همراه باشید.

رنگ موی پرکلاغی چیست؟

رنگ پرکلاغی در واقع به رنگ موهای شماره 1 گفته می‌شود. این نوع از رنگ‌ها دائمی ‌هستند و مقدار بسیار زیادی رنگدانه آبی تیره دارند. تجمع زیاد این پیگمنت‌ها در ساختمان مو باعث مشکی دیده شدن مو می‌شود. البته این رنگ مو درخشش و انعکاس زیبایی هم به موها می‌دهد. شاید یکی از دلایلی که باعث می‌شود خیلی از افراد این رنگ مو را دوست داشته باشند همین مسئله باشد. اما استفاده از این رنگ مو اما و اگرهایی هم دارد که در ادامه گزارش با آنها آشنا می‌شوید.

رنگ موی مشکی n1

چطور رنگ موی پرکلاغی درست کنیم؟

برای درست کردن رنگ موی پرکلاغی قبل از هرچیز به یک رنگ موی تیوبی با شماره 1 یا N1 احتیاج دارید. رنگ موهای شماره 1 با هر اسم و برندی، جزو تیره‌ترین رنگ‌ها هستند. البته در بعضی از کمپانی‌ها رنگ موی شماره 1.1 هم دیده می‌شود که بیانگر سایه‌های دودی یا آبی در رنگ پرکلاغی است. اگر دوست دارید که رنگ پرکلاغی شما تناژ سرد داشته باشد می‌توانید مقداری واریاسیون آبی هم به اضافه کنید. بنابراین برای تهیه رنگ پرکلاغی از این فرمول استفاده کنید.

فرمول رنگ پرکلاغی:

رنگ: N1 یا 1.1+ واریاسیون آبی+ اکسیدان شماره 1

نسبت‌ها: رنگ N1 نصف تیوب یا کل تیوب (بسته به حجم مو)، واریاسیون آبی 2 سانتی‌متر، اکسیدان با نسبت 1:1 یعنی برابر با میزان رنگ، نه کمتر و نه بیشتر

رنگ موی دخترانه

رنگ موی مشکی طبیعی به جای پرکلاغی

همانطور که گفتم رنگ مشکی پرکلاغی یک رنگ تند و تیز و سیر است. اما اگر شما از آن دسته افرادی هستید که رنگ موهای طبیعی را‌ ترجیح میدهید، بهتر است به جای پرکلاغی، یک مشکی نرم انتخاب کنید. رنگ موی شماره 3 یا اصطلاحاً N3 انتخاب بهتری است. برای موهای با تار ضخیم حتی N4 هم میتواند جایگزین N1 باشد. کافیست در فرمول قبلی به جای N1 از رنگ‌هایی که نام بردم استفاده کنید.

رنگ موی مشکی طبیعی

دکلره کردن و رنگ مشکی پرکلاغی

یکی از مسائلی که به شخصه بارها از مشتریانم شنیده‌ام این است که موهایشان را دکلره کرده‌اند و بعدا پیشمان شده  و به رنگ پرکلاغی پناه برده‌اند. بسیاری از افراد معتقدند که مشکی کردن موها می‌تواند به شدت به موها آسیب برساند! اما خوب است بدانید که رنگ مشکی زدن به موها بعد از دکلره به خودی خود، باعث آسیب رسیدن به آنها نمی‌شود. مشکل زمانی بوجود می‌آید که شما دوباره تصمیم بگیرید بعد از مشکی کردن، موهایتان را چه با رنگ چه با دکلره روشن کنید. چرا که رنگدانه‌های مشکی به سختی از مو خارج می‌شوند. حتی برای موهای بدون دکلره هم سخت است حتی برای یک موی بدون دکلره هم سخت است که بتوان رنگ پرکلاغی را از آن خارج کرد. برای موهای دکلره شده و سپس مشکی شده این سختی چند برابر است. بنابراین ممکن است طی این فرآیند آسیب بسیار زیادی به موهایتان وارد شود. در نتیجه اگر موهایتان را دکلره کردید و پشیمان شدید لطفاً برای تیره کردن از یک رنگ نهایتا دو درجه تیره‌تر استفاده کنید.

موضوع دکلره کردن موها آنقدر مهم است که من یک گزارش جداگانه را به آن اختصاص داده‌ام. توصیه میکنم حتماً بخوانید:دکلره و همه تجربه‌های تلخ و شیرین آن را بشناسید؛ آموزش‌ها و نکات کاربردی دکلره

مشکی کردن بعد از دکلره

مزایا و معایب رنگ موی مشکی پرکلاغی در یک نگاه

اگر از آن دسته از آدم‌هایی هستید که قبل از انجام هرکاری مزایا و معایب آن را سبک سنگین می‌کنید، خواندن این چند سطر بعدی در مورد رنگ پرکلاغی خالی از لطف نیست.

معایب و عوارض مشکی پرکلاغی

 • نیاز به ریشه‌گیری مرتب: از آنجایی که رنگ موی خودتان احتمالا روشن‌تر از پرکلاغی است، دائما به ریشه‌گیری احتیاج دارید
 • به راحتی نمی‌توانید رنگ مویتان را تغییر دهید، چرا که به راحتی از مو پاک نمی‌شود
 • بعد از چند هفته درخشش خود را از دست می‌دهد و کدر می‌شود
 • برای برخی افراد این رنگ مو باعث واکنش‌های آلرژیک می‌شود
 • متناسب با همه رنگ‌های پوست نیست
رنگ کردن مو در خانه

مزایای رنگ موی پرکلاغی

 • باعث روشن‌تر دیده شدن پوست در افراد با پوست سفید و گندمی ‌می‌شود
 • باعث جوان‌تر شدن چهره می‌شود
 • انعکاس و درخشش بالایی دارد
 • سفیدی‌ها را به خوبی پوشش می‌دهد
 • باعث ضخیم و پرتر نشان دادن حجم مو می‌شود
رنگ موی دخترانه مناسب

چه کسانی نباید موهایشان را مشکی پرکلاغی کنند؟

یکی از نکته مهم در مورد انتخاب رنگ مو این است که حتماً با رنگ چشم و پوست شما هماهنگی داشته باشد. بنابراین قبل از هرچیز ابتدا به این موضوع دقت کنید که آیا رنگ موی پرکلاغی با پوست شما هماهنگ است یا نه. به افراد با پوست سبزه توصیه می‌کنم موهایشان را پر کلاغی نکنند. چرا که بازتاب رنگ مو از پوست در افراد سبزه جلو چندان جالبی ندارد. از طرفی افراد مسن که دارای چین و چروک در پوست صورتشان هستند هم گزینه‌های مناسبی برای رنگ پرکلاغی نیستند. چرا که این رنگ مو باعث دو برابر بیشتر دیده شدن چین و چروک‌ها می‌شود. اگر موهای فر، مجعد و وز دارید هم بهتر است این رنگ مو را انتخاب نکنید چرا که مشکی پرکلاغی ضخامت موها را افزایش داده و باعث خشک‌تر شدن تارهای مو می‌شود.

عوارض مشکی کردن موها

بهترین مارک‌های رنگ موی مشکی پرکلاغی

همانطور که می‌دانید امروزه بازار محصولات مو، پر است از تولیدات رنگارنگ و جذاب. بنابراین حق دارید اگر برای انتخاب کردن یک محصول خوب کمی‌سردرگم شوید. البته فراموش نکنید که مهم‌ترین عامل در مورد اینکه یک رنگ موی خوب انتخاب کنید این است که از تجربه‌های دیگران استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از نظرات کاربران در شبکه‌های اجتماعی یا سایت‌های فروشگاه آنلاین کمک بگیرید. اما در اینجا با چند نمونه از مارک‌های معروف رنگ موی پرکلاغی آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید: معروف‌ترین مارک‌ های رنگ مو را بشناسید؛ رنگ موی ایرانی بخریم یا خارجی؟

رنگ موهای پرکلاغی خارجی

 • لورال N1
 • Pallete 1-0
 • Phyto 1
 • Reyton 1
 • Garnie 1
 • رنه‌بلانش
 • بلونیا
 • فرامسی 1.1
رنگ موی مشکی پرکلاغی خارجی

رنگ موهای پرکلاغی ایرانی

 • رنگ موی شماره 1 مارال
 • شماره 1 گلباران
 • رنگ موی شماره 1 یا 3 دوماسی
 • شماره 1 دوبینا
 • آتوسا شماره 1
 • پی‌هو شماره 1
 • لیلی نایت شماره 1
رنگ موی مشکی ایرانی

در آخر

رنگ موی پرکلاغی رنگی است که برای بسیاری از افراد با پوست‌های روشن و گندمی ‌گزینه‌ای مناسب است. همچنین به پوشاندن سفیدی‌ها بیشتر از هر رنگ دیگری کمک می‌کند. البته خارج کردن این رنگ مو کار چندان آسانی نیست و می‌تواند به موهایتان آسیب برساند. بنابراین بهتر است قبل از اینکه موهایتان را کاملاً مشکی کنید با یک فرد با تجربه مشورت کنید.

آیا رنگ موی پرکلاغی را می‌پسندید؟ تا به حال از این رنگ مو استفاده کرده‌اید؟ در این مورد نظر یا پیشنهادی دارید؟ شما می‌توانید تجربیات خود را با ما و دیگر مخاطبین بایوهیری در قسمت دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

1-آیا رنگ موی پرکلاغی ضرر دارد؟

رنگ موی پرکلاغی به خودی خود هیچ ضرری ندارد. اما این رنگ، یک رنگ موی قوی است و برای خارج کردن آن از مو باید روش‌های شیمیایی مختلفی انجام دهید. استفاده از مواد ریموور یا دکلره کردن موها دو راه عمده برای خارج کردن رنگ مشکی از موها هستند که احتمالاً آسیب‌های زیادی به مو وارد می‌کنند. اما اگر تصمیمی به تغییر رنگ موها از پرکلاغی به رنگ دیگری ندارید هیچ مشکلی برای موهایتان پیش نخواهد آمد.

2-رنگ موی پرکلاغی رو دکلره چه آسیب‌هایی دارد؟

اگر موهایتان را دکلره کرده‌اید و حالا تصمیم دارید پرکلاغی کنید خوب است بدانید که این کار هیچ آسیبی برای موهای شما ندارد. مشکل زمانی پیش می‌آید که شما تصمیم بگیرید از پرکلاغی دوباره موهایتان را به رنگ دیگری درآورید. از آنجایی که موهای شما قبلا دکلره شده‌اند و حالا برای خارج کردن رنگ مشکی باید یکبار دیگر دکلره یا ریمو بشوند، ممکن است آسیب شدیدی ببینند.

3-رنگ موی مشکی پرکلاغی به چه پوستی می‌آید؟

این رنگ به همه رنگ‌های پوست چه سبزه و چه سفید و گندمی می‌آید. اما نکته مهم این است که اگر پوست صورت شما داراچی چین و چروک‌های پوستی است یا گودی‌های زیر چشم دارید، بهتر است که رنگ پرکلاغی نکنید. چرا که رفله تیره این رنگ روی پوست شما جلوه جالبی ندارد و ممکن است سن شما را از آنچه هستید بیشتر نشان دهد.

دیدگاه‌ها ۲

*
*

  میترا پاسخ

  سلام. من سه بار پشت سرهم موهامو رنگ مشکی گذاشتم، اخرین بار یک ساعت پیش بود. شنیدم که میگن این رنگ مشکی نمیذاره مواد کراتین به موهام برسه، آیا حقیقت دارع؟ چون من دوروز دیگه وقت کراتین دارم😭

   هما نعمانی پاسخ

   سلام دوست عزیزم. نه ربطی نداره نگران نباشید