جستجو

نکاتی مهم در باب کوتاهی مو بر اساس مدل صورت ؛ بایدها و نبایدهای مدل مو

هما نعمانی

کوتاهی مو بر اساس مدل صورت ریزه‌کاری‌ها و نکات مهمی دارد. اگر به یک مدل موی جدید نیاز دارید، باید اجزا و فرم کلی صورتتان را دقیق‌تر بشناسید

همه ابزارهای کوتاهی مو

کوتاهی مو بر اساس مدل صورت شاید نکته‌ای است که کمتر به آن توجه می‌کنیم. برخلاف آقایان که معمولاً هر ماه برای کوتاه کردن موهایشان به آرایشگاه سر میزنند، ما خانم‌ها کمتر به چنین چیزی نیاز داریم. برای همین وقتی حرف از کوتاه کردن موها و انتخاب یک مدل جدید است، حسابی به فکر فرو می‌رویم. خیلی وقت‌ها فقط میخواهیم از شر موهای بلندمان خلاص شویم. بعضی وقت‌ها هم، کوتاهی یعنی شروع یک فصل جدید در زندگی. اما در هر دو صورت مهم‌ترین دغدغه، انتخاب یک مدل متناسب است که با ظاهر صورت ما هماهنگی داشته باشد؛ یا به قول خودمان: ” بهمان بیاید”. امروز در این گزارش به شما خواهم گفت که چگونه چنین مدل مویی برای خودتان انتخاب کنید. با من همراه باشید.

کوتاهی مو بر اساس مدل صورت شما

همانطور که گفتم مهم‌ترین نکته در انتخاب یک مدل موی مناسب، تشخیص فرم صورت است. البته اگر می‌خواهید هوشمندانه‌تر عمل کنید، بهتر است به جنس و رنگ موهایتان هم توجه کافی داشته باشید. یعنی باید به ضخیم یا نازک بودن تار موها، صاف یا فر بودن آنها و رنگشان هم دقت کنید. برای اینکه بتوانید راحت‌تر فرم صورت خود را پیدا کنید، نگاهی به این تصویر بیندازید. البته باید این نکته را بگویم که فرم صورت همه افراد در همین دسته‌بندی‌ها جای نمی‌گیرد و این تصاویر فقط یک فرم کلی را ارائه می‌دهند. درست است که انواع مختلفی از اشکال صورت وجود دارد، اما شما می‌توانید با استفاده از این تصویر نزدیک حالت را پیدا کنید. راهنمایی: برای اینکه راحت‌تر فرم چهره‌تان را تشخیص دهید، یک فرم مستطیلی را در نظر بگیرید و طول عرض آن را با هم در اشکال مختلف مقایسه کنید.

انواع فرم صورت

کوتاهی مدل مو برای صورت مستطیلی زنانه

به طور کلی افرادی که صورت مستطیلی دارند، برای نرم کردن ظاهر فک و پیشان تیز خود، باید تلاش کنند کشیدگی زیاد صورتشان تعدیل شود. کوتاهی مو بر اساس فرم صورت دقیقاً به همین دلیل است که اهمیت دارد. به عنوان مثال، کات‌های لایه‌ای نرم می‌تواند به از بین بردن زوایا کمک کند و توجه را به سمت قسمت‌های بالایی صورت جلب کند. به طوری که کشیدگی صورت کمتر دیده شود.اگر صورتتان مستطیلی یا اصطلاحاً کشیده است، بهتر است موهای اطراف چهره‌تان (موهای قسمت جلویی) زیاد بلند نباشد تا باعث کشیده‌تر دیده شدن صورت شما نشود. البته اگر دوست ندارید جلوی موهایتان را کوتاه کنید، می‌توانید آنها را فر کنید. فر کردن موها باعث ‌ایجاد یک حجم افقی می‌شود و زوایای تیز صورت را نرم می‌کند.

مدل موی مناسب صورت مستطیلی

مدل موی زنانه برای صورت‌های بیضی

اگر فرم صورت بیضی دارید ، باید خود را خوش شانس بدانید. با تشکر از ظاهر خوب و متعادل، چهره‌های بیضی شکل می‌توانند طیف گسترده‌ای از مدل‌های مو را بر تن کنند. برای خانم‌های با صورت بیضی شکل که موهای کوتاه را دوست دارند، یک کوتاهی با برش‌های ظریف به حالت پَر، شیک به نظر می‌رسد. اگر موهای بلند را ‌ترجیح می‌دهید، سعی کنید حداقل یک مدل کوتاهی نرم برای جلوی موها انتخاب کنید تا از کشیده دیده شدن صورت خود جلوگیری کنید.

مدل موی مناسب صورت بیضی

مدل موی مناسب برای صورت مربعی

یک چهره مربع شکل دارای پیشانی پهن، گونه‌ها و فک پهن است. اگر صورت مربعی دارید، انتخاب برشی که این ویژگی‌ها را نرم کند، برای داشتن ظاهری دلپذیر انتخاب بهتری است. برای نگاهی که ساختار استخوان شما را تکمیل می‌کند، یک سبک جانبی را در نظر بگیرید که مربع بودن را جبران می‌کند. سعی کنید مدل انتخابی شما، فرق وسط و دارای لایه‌های بلند در دو طرف صورت باشد. اگر می‌خواهید موهای جلو، کوتاه‌تر باشند، سعی کنید برش‌ها در نزدیکی گونه‌ها قرار بگیرند. به این‌ ترتیب توجه را به جا فک به سمت گونه‌ها هدایت خواهید کرد.

مدل موی مناسب صورت مربعی

کوتاهی مناسب صورت‌های قلبی شکل

اگر صورت قلبی داشته باشید، ساختار استخوانی صورت شما به این شکل است: پیشانی و گونه‌های پهن، فک و چانه‌تان تیز است. به این‌ترتیب، کوتاهی مو بر اساس مدل صورت برای شما به منظور تعدیل کردن زوایا است. در این راستا، سعی کنید برش‌هایی را انتخاب کنید که باعث کاهش عرض پیشانی و افزایش عرض نیمه پایینی صورت شما می‌شود. به عنوان مثال، یک کات بلند یک طرفه یا دو طرفه، توجه را از بالای صورت به سمت پایین صورت هدایت می‌کند. همچنین می‌توانید قسمت انتهایی این برش‌ها را فر کنید، به این‌ترتیب زوایای چانه‌تان هم بیشتر خودنمایی می‌کند.

مدل موی مناسب صورت قلبی

کوتاهی مناسب برای صورت‌های لوزی شکل

مهم‌ترین شناسه چهره‌های لوزی، باریک بودن پیشانی و چانه و پهن بودن گونه‌هاست. بنابراین متعادل کردن این نوع چهره‌ها با کمک کوتاهی، باید از میزان پهنای گونه کم کند. برای ظریف‌تر جلوه دادن گونه‌ها، می‌توان موها را به صورت لایه‌لایه کوتاه کرد. لایه‌ها باید با فواصل کم روی چانه قرار بگیرند تا تاکید بر چانه بیشتر شود. توصیه می‌کنم خانم‌های با صورت لوزی، گاهی موهایشان را بکشند و پشت سر جمع کنند تا پیشانی‌شان بیشتر دیده شود. این کار به داشتن یک ظاهر جدید کمک بسیاری می‌کند.

مدل موی مناسب صورت لوزی

کوتاهی مناسب برای صورت‌های گرد

شکل صورت گرد به طور معمول دارای طول و عرض مشابه و همچنین گونه‌های برجسته و گرد است. بنابراین، جالب‌ترین مدل‌های زنانه برای صورت‌های گرد آنهایی هستند که به این نوع چهره‌ها، زاویه اضافه می‌کنند. به عنوان مثال برش‌های لایه‌لایه بلند و برش‌های پیکسلی، به نظر بهترین انتخاب هستند. اگر تصمیم گرفتید، یک کوتاهی لایه‌لایه داشته باشید، لایه‌های کوتاه و بلند و مبهمی ‌(شلخته) را انتخاب کنید که از اطراف خط فک شروع می‌شوند. این کار باعث می‌شود صورت شما کشیده‌تر دیده شود. البته اگر گردی صورتتان را دوست دارید و می‌خواهید بیشتر دیده شود، می‌توانید از برش‌های کوتاه مثل مدل چتری استفاده کنید. همچنین فر کردن موها به خصوص موهای جلو، بر گرد بودن صورت شما تاکید می‌کند. این گزارش را نیز بخوانید: 30 مدل موی کوتاه برای صورت گرد که حتماً باید امتحان کنید

مدل موی مناسب صورت گرد

حرف آخر

خلاصه توصیه‌هایی برای انتخاب مدل کوتاهی و استایل مو براساس فرم صورت

مستطیل: برش‌های لایه‌ای، موج یا فر کردن لایه‌ها، شینیون ساده و رمانتیک

بیضی: برش‌های لایه‌ای و ظریف ، امواج بلند یا فر، شنیون‌های ساده یا شلوغ

مربع: چتری یک طرفه، لایه‌های بلند و نرم، مدل چتری، شنیون ساده و نرم

قلب: کات‌های بلند، لایه‌هایی که تا زیر گوش ادامه پیدا می‌کنند، موج دار کردن موها

لوزی: برش‌های لایه‌لایه، دم اسبی، شینیون‌های ساده

مدل مو زنانه

 در آخر می‌خواهم بگویم همیشه هم لازم نیست در قید و بند این باشید که دقیقاً، مدل مول متناسب با صورتتان را انتخاب کنید. به نظر من، هر نوع مدل مویی را که دوست دارید انتخاب و تجربه کنید. حق انتخاب صد در صد با شماست. تمامی‌ نکات ذکرشده در این گزارش توصیه‌هایی است که براساس معیارهای ریاضی و زیبایی‌شناسی بدست آمده. شما می‌توانید کاشف مدل موهای خودتان باشید.

آیا فکر می‌کنید نکته مهمی هست که من در این گزارش جا انداخته باشم؟ لطفاً حتما در قسمت نظرات برایم بنویسید.

سوالات متداول

1-بهترین مدل موی کوتاه برای صورت گرد کدام است؟

انواع مدل‌های کوتاهی کوپ و باب برای صورت‌های گرد مناسب است. توجه کنید که اگر صورت گرد دارید موهایتان را یکدست کوتاه کنید و از مدل‌های لایه لایه و نامنظم تا حد امکان پرهیز کنید.

2-بهترین مدل موی کوتاه برای صورت کشیده کدام است؟

مدل موی باب و چتری تلفیقی یکی از بهترین مدل موها برای افراد با صورت کشیده است. چرا که این مدل مو از میزان کشیدگی صورت شما کاسته و چهره را متعادل می‌کند. کوتاهی لایه لایه و نامنظم هم برای افراد با موهای کشیده انتخاب خوبی است.

3-بهترین مدل موها برای افراد با صورت کوچک کدام است؟

اگر اجزای صورت شما و به طور کلی آناتومی صورت شما کوچک است،‌ برای تعدیل این حالت می‌توانید از مدل موهای پف‌دار و حجیم کمک بگیرید. کوپ‌های کوتاه لایه لایه، مدل موهای فر ریز و نامنظم انتخاب خوبی برای شما هستند.

4-کدام مدل مو جلوی سر برای افراد با صورت گرد مناسب است؟

بهترین مدل موی جلوی سر برای کسانی که صورت گرد دارند چتری بلند و چتری پرده‌ای است. در این مدل میزان کوتاهی موهای جلو باید تا نزدیکی چانه باشد. این کار باعث می‌شود صورت شما کشیده‌تر دیده شود.

دیدگاه‌ها ۰

*
*